Zapraszamy do Café EPD! Już 2 lipca zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie przy kawie z ekspertami praktycznej dostępności! Wstęp wolny.

W końcu możemy oficjalnie powiedzieć i jednocześnie zaprosić Was na cykl spotkań z ekspertami/ekspertkami praktycznej dostępności, czyli Café EPD! Raz w miesiącu będziecie mogli wypić kawę w naszym towarzystwie, słuchając opowieści ekspertów/ek o dostępności, przełamywaniu barier, istocie audytów i szkoleń, a także poznacie bliżej nasz ekspercki team.

Oprócz kawy w doborowym towarzystwie nasze działania mają na celu przybliżenie informacji o niepełnosprawnościach i szczególnych potrzebach, z jakimi radzimy sobie na co dzień. Jest to też okazja, by podpytać o polecenia dostępnych rozwiązań w projektowaniu wnętrz, mediów czy usług.

Wyjątkowo w lipcu odbędą się dwa spotkania i co najważniejsze, WSTĘP na nie jest WOLNY! Będziemy jednak wdzięczni, jeżeli uprzedzicie o swojej obecności, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego prosimy o wysłanie informacji o Waszej obecności na adres: epdimago@gmail.com, dziękujemy!


PIERWSZE SPOTKANIE:
02.07.2024 (wtorek) – godz. 16:00-19:00
Miejsce: Przed-pokój H13, ul. Świdnicka 43-45
Najbliższy przystanek: Arkady Capitol
Temat spotkania: sporty dla osób z niepełnosprawnością
Prelegenci: Krzysztof Stefanowski i Radosław Kilian

DRUGIE SPOTKANIE:

16.07.2024 (wtorek), godz. 16:00-19:00
Miejsce: Przed-pokój H13, ul. Świdnicka 43-45
Temat spotkania: dostępność dworców PKP i pociągów oraz dostępność architektoniczna
Prelegenci: Aleksandra Sendecka i Łukasz Siemież


Spotkania moderuje Monika Łojba, specjalistka ds. dostępności w Fundacji Imago i koordynatorka ekspertów/ek praktycznej dostępności. Zaprasza Fundacja #Imago🙂 Do zobaczenia!

Plakat wydarzenia „Cafe EPD” ze zdjęciami Radka Kiliana i Krzysztofa Stefanowskiego i informacjami o zainteresowaniach Krzysztofa (sport) oraz Radka (sport i podróże). Na plakacie znalazło się również wyjaśnienie, kim jest ekspert praktycznej dostępności (EPD), #MojaDostępność, informacje o miejscu i czasie spotkania, logotypy: Fundacji Imago, Nie ma barier Dolny Śląsk, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na dole plakatu napis: „Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych od Samorządu Województwa Dolnośląskiego”.

Spotkanie organizujemy w ramach projektu „Forum Ekspertów i Ekspertek Praktycznej Dostępności – kampania informacyjna na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami i przeciwdziałania ich dyskryminacji”. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych od Samorządu Województwa Dolnośląskiego.