KONFERENCJA „INNOWACYJNE METODY W PORADNICTWIE ZAWODOWYM” 14.11.2018, Srebrna Góra

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej tematyce innowacyjnej metody poradnictwa kariery autorstwa Normana E. Amundsona. Konferencja stanowi podsumowanie praktycznych doświadczeń związanych z adaptacją metody Aktywnego zaangażowania (Hope-filled engagement) i rozwojem nowych narzędzi poradniczych w Polsce. Fundacja Imago oraz Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śl. wraz z grupą instytucji rynku pracy oraz reprezentujących ich doradców zawodowych, przy udziale ekspertów zagranicznych, współpracujących bezpośrednio z N. E. Amundsonem, pilotażowo wdrażała metodę na terenie trzech województw.

Poradnictwo wg metody Aktywnego zaangażowania oferuje innowacyjny system pracy indywidualnej z klientem, w oparciu o całościową teorię, metodę, poprzez unikalne techniki i narzędzia. Narzędziownia autorstwa N. Amundsona zastosowana do indywidualnych rozmów doradczych pozwala na istotne metodyczne wzbogacenie warsztatu doradcy i poszerzenie repertuaru reguł postępowania doradcy zawodowego (w stosunku do tradycyjnych).

Podczas konferencji uczestnicy będą mogli zapoznać się z efektami pracy, narzędziami stosowanymi w pracy z klientem i podstawami teoretycznymi poradnictwa Hope-filled engagement. W wydarzeniu wezmą także udział zagraniczni eksperci, którzy rozwijali metodę na terenie Skandynawii i wspierali opracowanie koncepcji jej adaptacji do warunków polskich. Ponadto wspólnie z zaproszonymi gośćmi – ekspertami krajowymi i zagranicznymi – będziemy rozmawiać o szansach dla rozwoju poradnictwa kariery w instytucjach rynku pracy w Polsce.

Konferencja  odbędzie się dnia 14 listopada 2018r. w Hotelu Srebrna Góra, ul. Krótka 1, w Srebrnej Górze. Udział jest bezpłatny.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 06.11.2018r. mailowo na adres biuro.rybnik@fundacjaimago.pl lub zgłoszenie telefoniczne pod numerem 504 565 301.

Program konferencji_14.11.2018