Trwa rekrutacja na stanowisko – Animator/ka – trener/ka centrum aktywności dla osób z niepełnosprawnością

Fundacja Imago poszukuje osoby na stanowisko animator/ka-trener/ka zajęć grupowych dla osób z niepełnosprawnością w ramach tworzonego centrum aktywności dla osób z niepełnosprawnością.

Miejsce pracy: WROCŁAW

Zadania obejmują:

• Diagnozę możliwości i potrzeb uczestników,
  • Tworzenie programów i scenariuszy warsztatów/zajęć stacjonarnych i wyjazdów outdoorowych ukierunkowanych na rozwój kompetencji miękkich, w tym bazujących na metodach Adventure/Wilderness Therapy / Outdoor Programing (w nurcie experiental education)
  • Prowadzenie zajęć stacjonarnych i wyjazdów w naturę,
  • Logistyka zajęć i wyjazdów oraz zapewnienie bezpieczeństwa fizycznego i emocjonalnego uczestników,
  • Wsparcie indywidualne uczestników,
  • Współpraca z wolontariuszami,
  • Wsparcie działań w obszarze rekrutacji i promocji,
  • Tworzenie wspólnej przestrzeni dla uczestników i rozwijanie centrum aktywności

Wymagania:

• wykształcenie wyższe (m.in. psychologiczne, terapeutyczne lub pedagogiczne) i/ lub ukończone kursy trenerskie (tj.TUS), pedagogiki ulicy, experiental education, itp.
  • min. 2 lata doświadczenia w prowadzeniu procesów rozwoju kompetencji społecznych osób w szczególnej sytuacji społeczno-zawodowej,
  • entuzjazm, energia, kreatywność,
  • empatia i otwartość na potrzeby uczestników, elastyczność-umiejętność szybkiego reagowania,
  • wysokie zdolności organizacyjne,
  • doświadczenie w aktywnej turystyce, rekreacji/ aktywnościach outdoorowych (góry, las, woda) / zainteresowanie aktywnościami w naturze

Mile widziane:

· znajomość lub zainteresowanie metodami bazującymi na edukacji przed doświadczenie (experiental education) – w tym Adventure/Wilderness Therapy/Outdoor Programing

· doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnością

· doświadczenie w realizacji projektów unijnych

· znajomość narzędzi promocji w Internecie, crowfundingu

· kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Oferujemy:

·  Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę – etat

·  Współpracę z profesjonalnym zespołem realizującym projekty UE

·  Wsparcie zespołu – przyjazną atmosferę pracy

·  Możliwość udziału w projektach ponadnarodowych Fundacji

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV na adres: magda.stempska@fundacjaimago.plotwiera się w nowej karcie  do dnia 16.09.2021r.

Do przesyłanej oferty prosimy dołączyć oświadczenie: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”.

Zastrzegamy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Jeżeli chcesz, abyśmy zachowali Twoje dane osobowe i przetwarzali je na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych, umieść dodatkowo w CV następującą zgodę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Fundację Imago moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu i przekazanych przeze mnie dokumentach, na potrzeby przyszłych procesów rekrutacyjnych prowadzonych przez Fundację Imago, w tym na otrzymywanie informacji o ofertach pracy za pomocą środków komunikacji elektronicznej lub telekomunikacyjnych urządzeń końcowych”. Administratorem danych jest Fundacja Imago, ul. Hallera 123, 53-201 Wrocław.