Points of Connection: Autism in the Community

Main Logo

Points of Connection: Autism in the Community to projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Głównym celem projektu „Points of Connection” jest wspieranie integracji młodych osób w spektrum autyzmu w społecznościach lokalnych.

Okres realizacji projektu : 1.10.2023 – 31.03.2026

W projekcie uczestniczy grupa młodych osób w spektrum autyzmu z 6 krajów partnerskich, które współpracują z zespołem projektowym przez cały czas trwania projektu.

W ramach projektu będziemy:

• Badać jakość życia osób w spektrum / neuroróżnorodnych – grupy robocze młodych osób w spektrum wraz z zespołem projektowym stworzą narzędzie do pomiaru jakości różnych obszarów życia osób neuroróżnorodnych w krajach biorących udział w projekcie. (Quality of Life Measurement)
  • Tworzyć miejsca przyjazne osobom w spektrum – powstanie przewodnik po miejscach dostępnych osobom w spektrum autyzmu, wraz z grupą roboczą przeprowadzimy audyty dostępności miejsc i usług, które dzięki rekomendacjom ekspertów staną się bardziej przyjazne osobom neuroróżnorodnym
  • Prowadzić działania integrujące młode osoby z spektrum z nich neurotypowymi rówieśnikami – wspólnie stworzymy platformę komunikacyjną oraz kampanię społeczną na temat autyzmu.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie projektu : https://pointsofconnection.prismsmalta.com/

Koordynator: Prisms Malta, prowadząca konsorcjum, w skład którego wchodzą:

1. Fundacja Imago z siedzibą w Polsce,
  2. Autisme-Europe z siedzibą w Belgii,
  3. CRPD Malta, z siedzibą na Malcie
  4. PLOES z siedzibą w Grecji,
  5. Federacio Catalana d’Autisme z siedzibą w Hiszpanii
  6. Associacao Portuguesa Voz do Autista z siedzibą w Portugalii.
Logo Erasmus