DOLNOŚLĄSKA AKADEMIA MOBILNOŚCI

Fundacja Imago realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. DOLNOŚLĄSKA AKADEMIA MOBILNOŚCI

Dofinansowanie projektu: 606 550,99 PLN

Nr projektu 2020-1-PL01-KA102-080308

Projekt realizowany jest ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe

Celem projektu jest:

• wzrost kompetencji zawodowych odpowiadających potrzebom rynkowym
  • rozwój kompetencji kluczowych (w tym również kompetencji osobistych, społecznych)
  • poznanie specyfiki wymagań pracy w zawodzie w innych krajach europejskich,
  • wzrost kompetencji językowych, co pozwoli młodym osobom w przyszłości efektywniej korzystać z ofert rynku pracy zarówno w kraju jak i poza granicami
  • wzrost wiedzy na temat kultury innych krajów, co wpłynie pozytywnie na stosunek młodzieży do inności i różnorodności kulturowej

Cel projektu zostanie zrealizowany poprzez udział uczniów w zagranicznych stażach, organizowanych na terenie Hiszpanii i Niemiec.

Grupę docelową projektu stanowią uczniowie Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Biedrzychowicach (37 osób) oraz Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie (37 osób), łącznie 74 osoby, w wieku miedzy 17 a 19 r. ż, kształcący się w następujących zawodach:

• Technik hotelarstwa
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych
  • Technik weterynarii
  • Technik architektury krajobrazu
  • Technik mechanizacji rolnictwa i agroturystyki
  • Technik agrobiznesu

Projekt realizowany we współpracy z partnerami krajowymi oraz partnerami  zagranicznymi:

1. Partnerami krajowymi są:
  • Dolnośląski Zespół Szkół w Bożkowie, Bożków 89a, 57-441 Bożków
  • Dolnośląski Zespół Szkół w Biedrzychowicach, 20, 59-830 Biedrzychowice
  1. Partnerskimi organizacjami zagranicznymi są:
  • MobiDirekt UG (haftungsbeschrnkt), Wurzener Str. 35, 01127 Drezno, Niemcy
  • IB Berlin-Brandenburg gGmbH, Betrieb Brandenburg Sudost, Sudring 59, Frankfurt n/Odrą, Niemcy
  • Espamob Spain sl, C/ Avila 138 –planta 4, Barcelona, Hiszpania

Kontakt w sprawie projektu:

Magda Mielczarek, tel.: 797 110 933, mail: magda.mielczarek@fundacjaimago.pl

Dokumenty do pobrania:

Regulamin_rekrutacji_i_uczestnictwa_w_projekcie_DAM

Formularz_zgłoszeniowy_DAM

Oświadczenie_uczestnika_projektu_DAM

MOBILNOŚĆ NR 8

Majorka 02.07.2022-16.07.2022 (technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa)

MOBILNOŚĆ NR 7

Drezno 05.06.2022-18.06.2022 (technik agrobiznesu, technik mechanizacji rolnictwa, technik weterynarii)

MOBILNOŚĆ NR 6

Drezno 15.05.2022-28.05.2022 (technik żywienia i usług gastronomicznych)

MOBILNOŚĆ NR 5

Andaluzja 13.05.2022-27.05.2022 (technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa)

MOBILNOŚĆ NR 4

Andaluzja 15.04.2022-29.04.2022 (technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa)

MOBILNOŚĆ NR 2 oraz 3

Drezno 03.10.2021-16.10.2021 (technik agrobiznesu, technik mechanizacji rolnictwa, technik weterynarii)

Frankfurt 24.10.2021-06.11.2021 (technik architektury krajobrazu)

Za nami kolejne mobilności zrealizowane w ramach projektu Dolnośląska Akademia Mobilności. Uczniowie Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie wyjechali do Drezna i Frankfurtu, by przekonać się jak wygląda praca poza granicami kraju i żeby jak najwięcej się w niej nauczyć.

MOBILNOŚĆ NR 1

Andaluzja 24.09.2021-08.10.2021 (technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa)

Mimo trudnych pandemicznych czasów, pierwsza mobilność w projekcie została zrealizowana. Dziewięcioro uczniów/uczennic z Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Biedrzychowicach wróciło w zeszłym tygodniu z Hiszpanii, gdzie odbyli staż w hotelu Aldiana Costa del Sol w miejscowości Alcaidesa położonej na słonecznym wybrzeżu Andaluzji. Podczas dwutygodniowej mobilności uczestnicy projektu pracowali w działach recepcyjnym, kuchennym, restauracyjnym i barowym, gdzie weryfikowali swoje umiejętności oraz nabywali nowe. Praktyki miały pozytywny wpływ nie tylko na rozwój kompetencji zawodowych, ale także językowych i społecznych.

Uczniowie z Biedrzychowic mieli okazję nie tylko do zapoznania się z pracą w międzynarodowym środowisku, ale także do odwiedzenia okolicznych atrakcji. W ramach programu kulturalnego odbyły się wycieczki do zabytkowej Rondy oraz na Gibraltar. W wolnych chwilach natomiast można było skorzystać z uroków pobliskiej plaży.