PORADNICTWO KARIERY
PRZERWA NA PRZYGODĘ
PROGRAMY MOBILNOŚCI PONADNARODOWEJ
Slider

WODA, GÓRY, LAS – programy Adventure Therapy dla młodych osób z niepełnosprawnościami

Projekt WODA, GÓRY, LAS – to programy Adventure Therapy dla młodych osób z niepełnosprawnościami (głównie w stopniu umiarkowanym i znacznym) z obszaru miasta Wrocław, w wieku 16 – 35 lat, w tym osób z niepełnosprawnością intelektualną, fizyczną, chorobami psychicznymi.

CELEM projektu jest wsparcie 20 młodych osób z niepełnosprawnościami w nabywaniu, rozwijaniu i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania.

Szczegółowymi celami projektu są:

– kształtowanie i rozwój umiejętności społecznych osób z niepełnosprawnościami

– promowanie aktywnych form integracji społecznej osób niepełnosprawnych, w tym: aktywnej turystyki

– zapobieganie regresowi psycho-społecznemu osób z niepełnosprawnościami wskutek pandemii

– promowanie form terapeutycznych opartych na kontakcie z naturą

– promocja ekologii i życia w zgodzie z naturą („leave no trace”)

DZIAŁANIA projektu zakładają organizację i przeprowadzenie 3 jednodniowych programów opartych o metodyce Adventure Therapy na łonie natury:

1. Program Góry – to wyprawa na jeden z sudeckich szczytów.

2. Program Woda – to spływ kajakowy lub pontonowy na jednej z dolnośląskich rzek.

3. Program Las – to gra terenowa w atrakcyjnym krajobrazowo terenie leśnym.

Programy realizowane będą w okresie lipiec – wrzesień 2021

Programy prowadzone są przez trenerów Adventure Therapy przy udziale instruktorów, asystentów i wolontariuszy.

Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do kontaktu:

AGATA tel. 506 734 672, e-mail: agata.wlodarczyk@fundacjaimago.pl