Café EPD 5 – zaproszenie na spotkanie we Wrocławiu, wstęp wolny!

Już na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 14 października, będzie kolejna okazja, żeby we Wrocławiu spotkać się z naszymi ekspertkami i ekspertami praktycznej dostępności: porozmawiać i wspólnie napić się kawy 🙂 Wstęp do Café EPD – jak zwykle wolny!

Zapraszamy do udziału i do dzielenia się zaproszeniem ze znajomymi 🙂

Tym razem skoncentrujemy się na świecie osób Głuchych, nasze prelegentki przedstawią dwie perspektywy: osoby niesłyszącej oraz punkt widzenia słyszącego dziecka Głuchych rodziców.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy (PJM), a gościć będziemy:

  • Alicję Bołdys – ekspertkę praktycznej dostępności i lektorkę PJM Fundacji FONIS. Alicja opowie o życiu na moście dwóch światów – Głuchych i słyszących: o odkrywaniu języka, kultury i sposobów przełamywania barier.
  • Elżbietę Resler – tłumaczkę PJM. Elżbieta będzie mówić między innymi o tym, kim jest CODA i co oznacza ten skrót.

Rejestracja na spotkanie nie jest konieczna, ale miło nam będzie, jeśli o planowanej obecności napiszecie nam na maila epdimago@gmail.com – to nam znacznie ułatwi organizację, dziękujemy! 🙂

CZAS: 14 października 2024, godz. 16.30 – 19.30

MIEJSCE: Sala konferencyjna przy ul. Grabiszyńskiej 163, Wrocław

WSTĘP WOLNY!

Szczegółowe informacje o kampanii społecznej #MojaDostępność znajdują się tutaj.

Grafika w kolorze fioletowym ze zdjęciami Alicji Bołdys (długowłosa blondynka, zdjęcie wykonano w czasie kiedy mówiła w języku migowym) i Elżbiety Resler (szatynka z krótkimi włosami, zdjęcie wykonane na zewnątrz, na tle murku i górskiej zieleni w tle). Przy prelegentkach opisy: Alicja Bołdys. Opowiem o życiu na moście dwóch światów – Głuchych i słyszących: o odkrywaniu języka, kultury i sposobów przełamywania barier. Jestem ekspertką dostępności Fundacji Imago i lektorką polskiego języka migowego (PJM) Fundacji FONIS. Elżbieta Resler. Jestem tłumaczką PJM. Opowiem o tym, kim jest CODA i co oznacza ten skrót. Na plakacie jest również informacja o temacie spotkania: Porozmawiamy o świecie osób Głuchych z perspektywy osoby niesłyszącej oraz z punktu widzenia słyszącego dziecka Głuchych rodziców. U góry widać też rysunek filiżanki z napisem Café i obok EPD zaprasza na kawę z inspirującymi gośćmi. Poniżej napisy #MojaDostępność, 14 października 2024, godz. 16.30 – 19.30, Sala konferencyjna przy ulicy Grabiszyńskiej 163, Wrocław, Wstęp wolny! Na grafice są też logotypy Fundacji Imago, Nie ma barier – Dolny Śląsk, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz kody QR. Na samym dole napis: Zadanie publiczne jest współfinansowane środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych od Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Kampania społeczna #MojaDostępność jest realizowana w ramach zadania publicznego „Forum Ekspertów i Ekspertek Praktycznej Dostępności – kampania informacyjna na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami i przeciwdziałania ich dyskryminacji”. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych od Samorządu Województwa Dolnośląskiego.