DOSTĘPNOŚĆ

Platforma ekspertek przez doświadczenie

W ramach innowacji „Śląskie ekspertki przez doświadczenie” uruchomiliśmy pierwszą w Polsce platformę konsultantek ds. dostępności, które będą wspierać audyty dostępności w instytucjach publicznych!

Ekspertki korzystają z osobistego doświadczania niepełnosprawności, wieku, opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością, migracji itp., aby dzielić się praktycznymi rekomendacjami
z audytowanymi instytucjami.

Wszystkie konsultantki zakończyły szkolenie z zakresu dostępności oraz wzięły udział w terenowym audycie, który potwierdził ich kompetencje.

Rekomendujemy współpracę z prezentowanymi ekspertkami wszystkim śląskim zespołom, prowadzącym działania w obszarze dostępności:

  1. Barbara Kwaśniewicz, barbarakwasniewicz@o2.pl
  2. Sylwia Baścik, sylwiabascik@onet.pl
  3. Barbara Tometczak, b.tometczak@interia.pl
  4. Alina Słowik, tylkoslowik@gmail.com
  5. Elżbieta Piotrowska, lekatel@wp.pl
  6. Mirosława Kaczmarczyk, mirkak@autograf.pl
  7. Anna Orzełek-Wójcik, a.orzelek@interia.eu
  8. Karolina Kliś, kkolek15@wp.pl
  9. Justyna Hyla, gracena@wp.pl
  10. Amanda Tometczak, amka1992@onet.pl

Współpraca z ekspertką przez doświadczenie = jeszcze więcej dostępności w Twojej organizacji 😊

Już w lutym podzielimy się z Wami produktem projektu – standardem współpracy z ekspertkami przez doświadczenie dla koordynatorów ds. dostępności!

Innowacja otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „Śląska przestrzeń innowacji”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (https://slaska.przestrzeninnowacji.pl/).