„Mam tę moc” już wkrótce w Toruniu i w Olsztynie, a już teraz zapraszamy na relację ze spotkania we Wrocławiu.

Zdjęcie w sali szkoleniowej. Do zdjęcie pozuje 16 osób - uczestniczek i uczestników oraz trenerek grupy roboczej projektu "Mam tę moc". Na ekranie w tle widać jeszcze dwie osoby, które połączyły się onlajn. Osoby na zdjęciu są uśmiechnięte.

Grafika ze zdjęciem uśmiechniętych uczestników, uczestniczek i trenerek w projekcie Mam tę moc. Zdjęcie wykonane w sali szkoleniowej, w czasie zjazdu grupy roboczej projektu. Kilkanaście osób pozuje do zdjęcia, a w tle jest ekran, na którym wyświetlają się jeszcze dwie osoby, łączące się onlajn. Nad zdjęciem napis: "Mam tę moc we Wrocławiu... a wkrótce także w Toruniu i w Olsztynie! Dołączysz?". Poniżej logotypy projektowe: Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego, Rzeczypospolitej Polskiej i Unii Europejskiej z dopiskiem "Dofinansowane przez Unię Europejską".

Międzynarodowo w grupie ds. krajowej polityki społecznej projektu „Mam tę moc”!


W połowie czerwca we Wrocławiu zespół Fundacji Imago podzielił się z uczestniczkami i uczestnikami grupy roboczej cennymi kontaktami z partnerami zagranicznymi. Skupiliśmy się na wpływie Unii Europejskiej na krajową politykę społeczną oraz megatrendów na aktywność trzeciego sektora w Polsce.

Jak pracowaliśmy?

  • Połączyliśmy się online z Lyzavetą Drannikovą – Policy Officer europejskiej organizacji parasolowej EASPD – European Association of Service providers for Persons with Disabilities. Lyza opowiedziała nam o procesach rzecznictwa i sieciowania, realizowanych przez EASPD w Brukseli. Zapamiętamy wypowiedź ekspertki o tym, że skuteczne rzecznictwo rozpoczyna się na długo przez uruchomieniem procesu zmian prawnych. Dziękujemy Lyzie za podzielenie się praktycznymi rekomendacjami oraz źródłami finansowania na poziomie europejskim.
  • Barbara Górka i Anna Janus z zespołu Imago pokazały grupie zasoby naszej Fundacji, m.in. międzynarodowe sieci partnerstw (jak na przykład ISBA – The International Short Break Association). Wierzymy, że wzajemne dzielenie się informacjami wzmacnia NGO i realizujemy tę ideę w praktyce!
  • Kropką nad i były warsztaty:

– metodą World Cafe analizowaliśmy procesy stanowienia krajowej polityki społecznej,

– z pomocą narzędzia Mapa Trendów z infuture.institute weszliśmy w proces projektowania przyszłości w sektorze pozarządowym – dyskutowaliśmy o kierunkach rozwoju organizacji w Polsce w kontekście opisanych megatrendów i trendów. Ćwiczenie okazało się innowacyjnym doświadczeniem dla uczestniczek i uczestników grupy – pozwoliło spojrzeć z szerokiej perspektywy na strategie naszych . Warto zapamiętać takie tematy jak depopulacja, kryzysy zdrowia psychicznego, decentralizacja, światy cyfrowy i alternatywne…

Spodobały się Wam nasze aktywności? Chcecie dołączyć do projektu „Mam tę moc…”? Nic prostszego – trwa jeszcze rekrutacja do grup w Toruniu i Olsztynie!

Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj ➡️ https://mamtemoc.com/

ℹ️ Uczestnicy zjazdu: Stowarzyszenie Oligos, MSP Słyszę Serce, Fundacja Alternata, stowarzyszenie Wspólnota Amazonek OSTOJA, Stowarzyszenie Samopomocy Terytorialnej, Stowarzyszenie Dolnośląska Izba Mediatorów, Fundacja Skrzydlaty Raj, Śląskie Stowarzyszenie Mediatorów Rodzinnych, Fundacja LWF w Polsce, Fundacja Integracji Społecznej PROM, Teach for Poland, Fundacja Aura, stowarzyszenie PERSONA.

ℹ️ MAM TĘ MOC – wysokie kompetencje polskich organizacji pozarządowych w kształtowaniu i ocenie samorządowych i krajowych polityk społecznych. Projekt dofinansowany z programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego w ramach Działania FERS.04.006.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.