BAZA PRZYGODY – CENTRUM AKTYWNOŚCI I INTEGRACJI

 

 

 

 

 

 

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG
w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

 

BAZA PRZYGODY – CENTRUM AKTYWNOŚCI I INTEGRACJI

Jest to program realizowany w ramach prowadzonego przez Fundację Imago – Centrum Aktywności Outdoorowych dla osób z niepełnosprawnością BAZA – oraz kontynuacja i rozwinięcie projektu Centrum Aktywizacji i Integracji BAZA, o którym więcej przeczytacie tutaj

Dzięki jednoczesnej realizacji dwóch – kompatybilnych projektów jesteśmy w stanie jeszcze lepiej odpowiadać na Wasze potrzeby.

Celem projektu  BAZA PRZYGODY jest rozwój nowych rozwiązań na rzecz włączania społecznego 40 młodych osób z niepełnosprawnością z m. Wrocław i powiatu wrocławskiego, bazujących na metodach terapii i edukacji opartej na kontakcie z naturą (Wilderness therapy/education).

Czym jest Wilderness Therapy? To świadomie zaplanowane działanie terapeutyczne w naturze, angażujące uczestniczące osoby jednocześnie na trzech poziomach: kinetycznym, poznawczym i behawioralnym.

 

UCZESTNICY

Działania projektu BAZA PRZYGODY zostały zaprojektowane dla młodych osób z  niepełnosprawnością,  wolontariuszy chcących zaangażować się w tworzenie outdoorowych programów terapeutycznych dla osób z niepełnosprawnościami oraz kadry NGO – Fundacji Imago i Fundacji Sprawne Wspinanie, chcącej rozwijać i wdrażać nowatorskie, interdyscyplinarne rozwiązania.

 

BAZA WILDERNESS


Działania BAZY WILDERNESS skierowane są do osób z niepełnosprawnościami zamieszkujących we Wrocławiu i powiecie wrocławskim (z możliwością udziału osób chętnych z woj. dolnośląskiego) w wieku 15 – 40 lat.

W okresie realizacji projektu będziemy zapraszać Was do udziału w:

  • 1 lub 2 dniowych wyjazdach w naturę tj. trekking po górach, spływ kajakowy, gra terenowa, wycieczka do lasu, i wszelkich innych aktywnościach, które sami możecie proponować i kreować podczas spotkań przygotowujących do wyjazdu
  • zajęciach wspinaczkowych na sztucznej ścianie we Wrocławiu
  • wyjazdach wspinaczkowych w skałki na terenie Dolnego Śląska
  • Igrzyskach Wspinaczkowych dla osób z niepełnosprawnością

Dodatkowo będziemy spotykać się przy wspólnych opowieściach, pokazach zdjęć i filmów, rozmowach przy kawie z ciekawymi osobami w ramach naszej CAFE BAZA.

Programy realizowane będą w oparciu o metodę Wilderness Therapy/Education tj. narzędziach wspierających proces kreowania pozytywnej zmiany i indywidualnego rozwoju, bazujące na wykorzystaniu natury i przygód.

 

Jeśli chcesz do nas dołączyć i wziąć udział w którymś z programów prześlij zgłoszenie na wyjazd outdoorowy.

Szczegółowe informacje o terminach wyjazdów i spotkań znajdziesz w prawym pasku – w sekcji WYDARZENIA-BAZA PRZYGODY.

Zasady rekrutacji i udziału dostępne są tutaj.

 

BAZA WOLONTARIATU

Baza wolontariatu to działanie skierowane do uczniów wrocławskich szkół średnich w wieku 16-19 lat.

W ramach działań wolontariackich zapraszamy Was do wzięcia udziału w:

– SZKOLENIU ADVENTURE z zakresu terapii i edukacji Wilderness (warsztat w naturze), z elementami warsztatu integracyjnego

– WARSZTACIE INTEGRACYJNYM

– SZKOLENIU ASYSTENCKIM – szkolenie z zakresu asystentury społecznej

– spotkaniach grupy wolontariackiej

– współtworzeniu i prowadzeniu programów Wilderness Therapy dla osób z niepełnosprawnością,  podczas wyjazdów w góry, na kajaki, do lasu, i innych aktywności outdoorowych.

 

BAZA KOMPETENCJI

Działanie ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń między Partnerami projektu, a także wzrost wiedzy i kompetencji specjalistów z 2 polskich organizacji, które na co dzień pracują na rzecz rozwoju aktywnych sposobów integracji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami: Fundacji Imago (lider projektu) i Fundacji Sprawne Wspinanie (partner polski). Efektem działania będzie pogłębienie współpracy między podmiotami uczestniczącymi w projekcie oraz wzrost jakości usług.

W ramach działań BAZY KOMPETENCJI planujemy:
– organizację szkolenia z zakresu Adventure Therapy dla organizacji partnerskiej – Fundacji Sprawne Wspinanie
– udział 8 specjalistów z Fundacji Imago i Fundacji Sprawne Wspinanie w szkoleniu Experiental Education w Czechach (Terapie divočinou)
– udział przedstawicieli Fundacji Imago w szkoleniu z metodyki terapii przez wspinanie organizowanym przez partnera – Fundację Sprawne Wspinanie
– udział 8 specjalistów z Fundacji Imago i Fundacji Sprawne Wspinanie w wizycie studyjnej w Norwegii (Sandnes kommune)

 

SPOTKAJMY SIĘ W BAZIE!

 

PARTNERZY PROJEKTU

 

Fundacja Sprawne Wspinanie (Polska)

 

 

 

Terapie divočinou (Czechy)

 

 

Sandnes kommune (Norwegia)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG
w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny

 

Celem projektu jest rozwój nowych rozwiązań na rzecz włączania społecznego 40 młodych osób z niepełnosprawnością z m. Wrocław i powiatu wrocławskiego, bazujących na metodyce terapii i edukacji opartej na kontakcie z naturą (Wilderness Therapy/ Education). Wilderness Therapy to świadomie zaplanowane działanie terapeutyczne angażujące uczestników jednocześnie na trzech poziomach: kinetycznym, poznawczym i behawioralnym.

 

W ramach projektu planujemy: opracowanie i przeprowadzenie 18 programów Wilderness Therapy/Education (np. trekking, spływy pontonowe, zajęcia łucznicze, gry terenowe, itp.) dla 40 uczestników/czek projektu – młodych osób z niepełnosprawnością. Poziom wyzwań będzie budowany z uwzględnieniem indywidualnychpotrzeb i możliwości psycho fizycznych uczestników/czek na podstawie diagnozy i indywidualnego planu wsparcia.

 

Działania „Bazy Wilderness” współtworzyć będzie 8 młodych wolontariuszy z ostatnich klas szkół średnich, którzy zostaną przeszkoleni z metodyki Wilderness i elementów asystentury społecznej.

 

Ostatnim elementem, zwiększającym wartość merytoryczną projektu, będzie wymiana know-how między organizacjami Partnerskimi z Polski, Norwegii i Czech oraz rozwój kompetencji 8 profesjonalistów z polskich NGO pracujących na co dzień z osobami z niepełnosprawnościami, metodami czerpiącymi z terapii i edukacji Wilderness.

 

Działania projektu BAZA PRZYGODY – CENTRUM AKTYWNOŚCI I INTEGRACJI będą opierały się na trzech głównych filarach:

  • programach terapeutycznych opartych o metodologię Wilderness skierowanych do młodych osób z niepełnosprawnościami,
  • budowie bazy wolontariatu młodzieżowego w Fundacji Imago
  • wymianie know-how między organizacjami Partnerskimi z Polski, Norwegii i Czech oraz rozwój kompetencji 8 profesjonalistów z polskich NGO pracujących na co dzień z osobami z niepełnosprawnościami, metodami czerpiącymi z terapii i edukacji Wilderness.

 

Projekt realizowany jest w okresie od 2021-12-01 do 2023-09-30

Wartość projektu – dofinansowanie: 102 734,28 €.

 

PROWADŹ MNIE RZEKO – dwudniowy spływ kajakowy rzeką Bóbr

Termin: 03-04.07 2023

Gdzie jedziemy: trasa spływu: Nielesto – Marczów, Marczów – Lwówek Śląski, 20 km, 

Orientacyjny czas zajęć: 08:00-18:00

Zapewniamy: dojazd busem, wyżywienie, nocleg na polu namiotowym, namioty, ubezpieczenie NNW, opiekę trenerek Adventure Therapy, instruktora kajakowego, wolontariuszy, w razie potrzeb zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski (z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego), w wieku 15-40 lat

 

POWITANIE WIOSNY- wiosenny trekking pod Andrzejówkę

Termin: 17 kwietnia 2023

Gdzie jedziemy: Andrzejówka, Przełęcz Trzech Dolin pod szczytem Waligóry (936 m n.p.m.) w Górach Suchych.

Orientacyjny czas zajęć: 08:00-18:00

Zapewniamy: dojazd busem, wyżywienie, ubezpieczenie NNW, opiekę trenerek Adventure Therapy, wolontariuszy, w razie potrzeb zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski (z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego), w wieku 15-40 lat

 

CAFE BAZA 30.03.2023

Cafe Baza to cykl spotkań z osobami, które przełamują bariery, by realizować swoje pasje i marzenia związane ze sportem, naturą i outdoorem. Zapraszamy na drugie spotkanie. Tym razem naszą gościnią będzie Beata Blachura – instruktorka narciarstwa PZN, która opowie o tym, jak wygląda narciarstwo zaadaptowane do potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami.

Przyjdź, posłuchaj, zainspiruj się !

SWPS, ul. Ostrowskiego 30b, sala 112, 30.03.2023, godz. 18:00

 

LEŚNY BUSHCRAFTING

Termin: 25 marca 2023

Gdzie jedziemy: Osada Gaj – Kotlina Kłodzka. Celem zajęć jest nauka budowania szałasu oraz nauka rozpalania ognia.

Orientacyjny czas zajęć: 09:30-18:00

Zapewniamy: dojazd busem, wyżywienie, ubezpieczenie NNW, instruktora turystyki kwalifikowanej, opiekę trenerek Adventure Therapy, wolontariuszy, w razie potrzeb zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski (z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego), w wieku 15-40 lat

 

CAFE BAZA 23.02.2023

Cafe Baza to cykl spotkań z osobami, które przełamują bariery, by realizować swoje pasje i marzenia związane ze sportem, naturą i outdoorem. Zapraszamy na pierwsze spotkanie. Tym razem naszą gościnią będzie Agata Włodarczyk – Bucharowska – podróżniczka, autorka ksiązki „Wataha w podróży. Himalaje na 4 łapach”. 

Przyjdź, posłuchaj, zainspiruj się !

SWPS, ul. Ostrowskiego 30b, sala 111, 23.02.2023, godz. 18:00

 

ZIMOWY SURVIVAL

Termin: 11 lutego 2023

Gdzie jedziemy: Spalona – Schronisko Jagodna. Celem zajęć jest nauka budowania jamy śnieżnej oraz nauka chodzenia w rakietach śnieżnych.

Orientacyjny czas zajęć: 08:00-18:00

Zapewniamy: dojazd busem, obiad w schronisku, ubezpieczenie NNW, przewodnika sudeckiego, opiekę trenerek Adventure Therapy, wolontariuszy, w razie potrzeb zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski (z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego), w wieku 15-40 lat

 

NARTY BIEGOWE

Termin: 06 lutego 2023

Gdzie jedziemy: Spalona – Schronisko Jagodna. Celem zajęć jest nauka bezpiecznego poruszania się na nartach biegowych (zakładania nart, nauka bezpiecznego upadania i hamowania)

Orientacyjny czas zajęć: 08:00-18:00

Zapewniamy: dojazd busem, obiad w schronisku, ubezpieczenie NNW, instruktora, opiekę trenerek Adventure Therapy, wolontariuszy, w razie potrzeb zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski (z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego), w wieku 15-40 lat

 

JEDNODNIOWY WYJAZD NA ŚNIEŻNIK

Termin: 25 listopada 2022

Gdzie jedziemy: Międzygórze – naszym celem jest dojście do Schroniska na Śnieżniku. Dla osób chętnych – zdobycie szczytu Śnieżnik 1423m.n.p.m

Orientacyjny czas zajęć: 08:00-18:00

Zapewniamy: dojazd busem, obiad w schronisku, ubezpieczenie NNW, instruktora, opiekę trenerek Adventure Therapy, wolontariuszy, w razie potrzeb zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski (z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego), w wieku 15-40 lat

 

IGRZYSKA WSPINACZKOWE

Termin: 10-12 października 2022

Gdzie jedziemy: Kraków – Centrala Ruchu AVATAR

Orientacyjny czas zajęć: 09:00-16:00

Zapewniamy: dojazd busem, wyżywienie ( śniadanie, obiad kolacja), nocleg w hostelu, ubezpieczenie NNW, opiekę trenerek Adventure Therapy, wolontariuszy, w razie potrzeb zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością biorące udział z zajęciach wspinaczkowych zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski (z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego), w wieku 15-40 lat

 

ZAJĘCIA WSPINACZKOWE WE WROCŁAWIU

2 grupa wspinaczkowa

Termin: 15.09.2022- 05.01.2023

Spotkania odbywają się co czwartek w godz. 16:30-19:30 na obiekcie ZERWA WOW we Wrocławiu, raz w tygodniu z przerwą w okresie świąt, łącznie 16 spotkań po śr. 3h.

 

WYPAD WSPINACZKOWY W SKAŁY

Termin: 5-6 sierpnia 2022

Gdzie jedziemy: Karpacz – Krucze Skały* zajęcia wspinaczkowe uzależnione są od pogody (w razie deszczu przewidujemy wyjście w góry).

Orientacyjny czas zajęć: 09:00-16:00

Zapewniamy: dojazd busem, wyżywienie, nocleg w namiotach, ubezpieczenie NNW, instruktora, opiekę trenerek Adventure Therapy, wolontariuszy, w razie potrzeb zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski (z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego), w wieku 15-40 lat

 

STAND UP PADDLE

Termin: 02 sierpnia 2022

Gdzie jedziemy: Staw Jelczański – zajęcia przeprowadzimy na piaszczystej plaży nad jeziorem. W programie: zasady bezpieczeństwa nad wodą, pierwsze kroki z SUP, ćwiczenia i zabawy w wodzie.

Orientacyjny czas zajęć: 10:00-16:00

Zapewniamy: dojazd busem, wyżywienie, ubezpieczenie NNW, instruktora, opiekę trenerek Adventure Therapy, wolontariuszy, w razie potrzeb zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski (z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego), w wieku 15-40 lat

 

SPŁYW PONTONOWY

Termin: 27 czerwca 2022

Gdzie jedziemy: Trasa spływu pontonem, przebiega przez Przełom Bardzki na Nysie Kłodzkiej, uważany za jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju. Przepłyniemy ok 10 km odcinek Nysy na trasie Ławica-Bardo. Trasa jest odpowiednia dla osób początkujących.

Orientacyjny czas zajęć: 10:00-16:00

Zapewniamy: dojazd busem, wyżywienie, ubezpieczenie NNW, instruktorzy-sternicy na pontonach, opiekę trenerek Adventure Therapy, wolontariuszy, w razie potrzeb zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski (z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego), w wieku 15-40 lat

 

ZAJĘCIA TERENOWE W LESIE I OGNISKO

Termin: 14 czerwca 2022

Gdzie jedziemy: Las Osobowicki we Wrocławiu, w programie gry i zabawy terenowe, w tym wspólne przygotowanie ogniska i kociołka.

Orientacyjny czas zajęć: 10:00-16:00

Zapewniamy: koszty dojazdu, wyżywienie, ubezpieczenie NNW, opiekę trenerek Adventure Therapy, wolontariuszy, w razie potrzeb zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski (z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego), w wieku 15-40 lat

 

BUSHCRAFTING W LESIE OSOBOWICKIM

Termin: 23 maja 2022

Gdzie jedziemy: Las Osobowicki we Wrocławiu, zajęcia realizowane są na strzelnicy łuczniczo-wiatrówkowej, przy której znajduje się zadaszona wiata i miejsca na ognisko. Zajęcia poprowadzi trener polskiej szkoły surwiwalu, w programie: budowanie schronienia w lesie, techniki rozpalania ognisk, przygotowanie podpłomyków na ognisku, zajęcia z hamakami.

Orientacyjny czas zajęć: 10:00-16:00

Zapewniamy: koszty dojazdu, wyżywienie – kiełbaski i samodzielnie przygotowane podpłomyki na ognisku, ubezpieczenie NNW, opiekę trenerek Adventure Therapy, wolontariuszy, w razie potrzeb zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością intelektualną zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski (z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego), w wieku 15-40 lat

 

WIOSENNY WYPAD NA SZCZELINIEC

Termin: 11 kwietnia 2022

Gdzie jedziemy: Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt Gór Stołowych. Na szlak wyruszymy z Karłowa. Po przejściu przez skalny labirynt pełny głębokich szczelin, korytarzy, grzybów i blokowisk skalnych oraz intrygujących skał dotrzemy do schroniska Pasterka.

Orientacyjny czas wyjazdu: zbiórka ok. godz. 7:30 we Wrocławiu, powrót ok godz. 18:00.

Zapewniamy: dojazd busem, wyżywienie – obiad i suchy prowiant, ubezpieczenie NNW, wypożyczenie sprzętu (kijki), opiekę trenerek Adventure Therapy, wolontariuszy, w razie potrzeb zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski (z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego), w wieku 15-40 lat

 

DWUDNIOWA ZIMOWA WYPRAWA NA ŚNIEŻNIK

Termin: 13-14 marca 2022 (niedziela/poniedziałek)

Gdzie jedziemy: Naszym celem jest zdobycie szczytu Śnieżnika. Pierwszego dnia planujemy dojście do schroniska pod Śnieżnikiem i nocleg w schronisku, aby drugiego dnia wejść na szczyt Śnieżnika 1424m npm. W planach zajęć także:

– budowa jamy śnieżnej typu quinzee i zdobycie szczytu,

– nauka poruszania się w rakietach i hamowania czekanem.

Orientacyjny czas wyjazdu: zbiórka pierwszego dnia ok. godz. 7:30 we Wrocławiu, wejście do schroniska pod Śnieżnikiem, powrót dnia drugiego ok. godz. 18:00

Zapewniamy: dojazd busem, wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie NNW, wypożyczenie sprzętu (kijki, raczki, spodnie ortalionowe), transport bagaży do schroniska, opiekę trenerek Adventure Therapy i przewodnika górskiego, wsparcie wolontariuszy, w razie potrzeby zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnością wzroku, zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski ( z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego) w wieku 15- 40 lat. Wielkość grupy 5-8 osób.

 

ZIMOWY WYJAZD NA JAGODNĄ

Termin: 14 lutego 2022

Gdzie jedziemy: SPALONA skąd planujemy start trekkingu na Jagodną – do wieży widokowej na szczycie, zdobycie Jagodnej 985 m npm. i powrót do Spalonej do Schroniska Jagodna.

Orientacyjny czas wyjazdu: zbiórka ok. godz. 7:30 we Wrocławiu, powrót ok. godz. 18:00

Zapewniamy: dojazd busem, wyżywienie – obiad w schronisku, ubezpieczenie NNW, wypożyczenie sprzętu (kijki, raczki), opiekę trenerek Adventure Therapy, wolontariuszy, w razie potrzeby zapewniamy wsparcie asystenckie.

Dla kogo: osoby z niepełnosprawnością, zamieszkujące Wrocław i powiat wrocławski ( z możliwością udziału osób z woj. dolnośląskiego) w wieku 15- 40 lat.

 

ZAJĘCIA WSPINACZKOWE WE WROCŁAWIU

1 grupa wspinaczkowa

Termin: 05.01.2022- 11.05.2022

Spotkania odbywają się co środę w godz. 11:30-14:30, raz w tygodniu z przerwą w okresie ferii, łącznie 8 spotkań po śr. 3h.

WEŹ UDZIAŁ 

Prześlij zgłoszenie na wyjazd outdoorowy
zadzwoń: AGATA 506 734 672 MAGDA 690 504 673,
lub napisz: agata.wlodarczyk@fundacjaimago.pl, magda.kowalska@fundacjaimago.pl 

SZKOLENIA DLA WOLONTARIUSZY

 

  1. Warsztat Integracyjny 12.02.2022 (6 godzin) – trening outdoorowy w Park Osobowickim we Wrocławiu.  
  2. Szkolenie z Asystentury Społecznej – 23.02.2022- 09.03.2022 (2 spotkania x 3h i 1 spotkanie x 4h) – Wrocław (BAZA – Centrum Działań Outdoorowych, Ostrowskiego 30B)
  3. Trening Adventure Therapy  – 2 dniowy trening outdoorowy w Sudetach -19-20.03.2022.

 

SPOTKANIA GRUPY WOLONTARIACKIEJ

 

27.04.2022, w godz. 18:00-21:00, SWPS, Sala nr 001, Ostrowskiego 30B, Wrocław

07.09.2022, w godz. 18:00-21:00, SWPS, Sala nr 001, Ostrowskiego 30B, Wrocław

15.12.2022, w godz. 18:00-21:00, SWPS, Sala nr 001, Ostrowskiego 30B, Wrocław

01.02.2023, w godz. 18:00-21:00, SWPS, Sala nr 001, Ostrowskiego 30B, Wrocław

02.03.2023, w godz. 15:00-18:00, SWPS, Sala nr 001, Ostrowskiego 30B, Wrocław

01.06.20203, w godz. 15:00-18:00, SWPS, Sala nr 001, Ostrowskiego 30B, Wrocław

30.06.2023, w godz. 15:00-18:00, SWPS, Sala nr 001, Ostrowskiego 30B, Wrocław

GRUPA WSPINACZKOWA

 

ZIMOWY WYJAZD NA JAGODNĄ

 

 

WARSZTAT INTEGRACYJNY DLA WOLONTARIUSZY

 

SZKOLENIE Z ASYSTENTURY SPOŁECZNEJ

 

TRENING ADVENTURE THERAPY DLA WOLONTARIUSZY

 

DWUDNIOWA ZIMOWA WYPRAWA NA ŚNIEŻNIK

 

WIOSENNY WYPAD NA SZCZELINIEC

 

BUSHCRAFTING W LESIE OSOBOWICKIM

 

ZAJĘCIA TERENOWE W LESIE I OGNISKO

 

SPŁYW PONTONOWY

 

STAND UP PADDLE

 

WYPAD WSPINACZKOWY W SKAŁY

 

ZAJĘCIA WSPINACZKOWE WE WROCŁAWIU

 

IGRZYSKA WSPINACZKOWE

 

JEDNODNIOWY WYJAZD NA ŚNIEŻNIK

 

NARTY BIEGOWE

 

ZIMOWY SURVIVAL

 

CAFE BAZA

 

LEŚNY BUSHCRAFTING

WIOSENNY TREKKING – ANDRZEJÓWKA

INTEGROWANIE PRZEZ WSPINANIE

SPŁYW KAJAKOWY RZ. BÓBR