PÓŁKOLONIE PRZYGODA BEZ BARIER – LATO W MIEŚCIE 2022

Zapraszamy na letnie PÓŁKOLONIE PRZYGODA BEZ BARIER – LATO W MIEŚCIE 2022

Oferujemy 3 aktywne turnusy dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością od 6 do 26 roku życia (urodzone w latach 1996 – 2016), które mieszkają lub przebywają we Wrocławiu w czasie realizacji zadania.

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych od Gminy Wrocław

www.wroclaw.pl

TURNUS 1- Terapeutyczne zajęcia w naturze: hipoterapia, alpakoterapia, dogoterapia, Adventure Therapy

UWAGA! REKRUTACJA NA TURNUS ZAKOŃCZONA

4-8 lipca 2022

W czasie zajęć dzieci i młodzież są pod opieką wykwalifikowanej kadry – wychowawców kolonijnych, asystentów osób z niepełnosprawnością, terapeutów zajęć dogo/hipo/alpakoterapii, otrzymują pełnowartościowe posiłki dostarczane przez firmę cateringową i spędzają czas, ucząc się, bawiąc
i realizując program przygotowany i dopasowany do ich potrzeb i możliwości.

Zajęcia realizowane są na terenie ośrodka Mar-Tusia położonym na osiedlu Świniary w otoczeniu pól
i łąk. Na jego terenie mieści się też Publiczne Przedszkole Specjalne„Wesołe Żabki”. Budynek i teren jest całkowicie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przedszkole otoczone jest zielonym ogrodem, który zaopatrzonyjest w sprzęt do zabaw (w tym muzyczny ogród), zajęć ruchowych na świeżym powietrzu oraz halę i ujeżdżalnię do zajęć hipoterapii.

• Zajęcia alpakoterapii
  • Zajęcia dogoterapii
  • Zajęcia hipoterapii
  • Zajęcia Adventure Therapy – w tym gry i zabawy terenowe na świeżym powietrzu (w programie również ognisko)

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę posiadającą doświadczenie w pracy terapeutycznej z grupą uczestników.

Wyżywienie:

Uczestnicy zajęć przez cały dzień będą mieli dostęp do zimnych i ciepłych napojów (woda, herbata), dla uczestników przygotowywane będą drugie śniadania oraz obiady (zupą i drugie danie).

Dla kogo:

Dla dzieci z niepełnosprawnością w wieku od 6 – 15 lat (wymagane orzeczenie).

Gdzie:

Wrocław Świniary – ul. Zagaje 16 (teren Publicznego Przedszkola Specjalnego „Wesołe Żabki”), blisko stacji PKP Wrocław Świniary.

Dojazd: stacja PKP Wrocław Świniary

60 zł

Półkolonie są współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych od Gminy Wrocław

• materiały do zajęć
  • wsparcie asystenckie podczas zajęć

W przypadku zainteresowania udziałem w półkolonii prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: centrumbaza@fundacjaimago.pl

Dodatkowe informacje pod nr tel. 506 734 672 lub 790 715 876

Kwalifikacja do grup nastąpi po analizie formularza zgłoszeniowego i rozmowie z diagnostą.

Po zakwalifikowaniu uczestnika na turnus, w celu rezerwacji miejsca konieczne jest złożenie kompletu dokumentów oraz wniesienie opłaty za udział w kwocie 60 zł/uczestnik przed rozpoczęciem turnusu.

PLAKAT PROMOCYJNY

plakat promocyjny półkolonii z grafiką 3 alpak

TURNUS 2 –Półkolonie wspinaczkowe i Adventure Therapy

UWAGA! REKRUTACJA NA TURNUS WSPINACZKOWY ZAKOŃCZONA.

11-15 lipca 2022

ZMIANA TERMINU PÓŁKOLONII na 22-26 sierpnia 2022

W czasie zajęć dzieci i młodzież są pod opieką wykwalifikowanej kadry –wychowawcy kolonijnego-instruktora wspinaczki terapeutycznej, instruktora wspinania, asystentów osób z niepełnosprawnością, otrzymują pełnowartościowe przygotowywane na miejscu, spędzają czas, ucząc się, bawiąc i realizując program przygotowany i dopasowany do ich potrzeb i możliwości.

Zajęcia realizowane będą na terenie WROCŁAWSKIEGO OŚRODKA WSPINACZKOWEGO ZERWA, przy ul. Szczecińskiej 17d – najnowocześniejszym obiekcie wspinaczkowym we Wrocławiu, idealnie dostosowanym do potrzeb najmłodszych i dostępnym dla osób z niepełnosprawnością.

• Zajęcia wspinaczki terapeutycznej
  • Zajęcia Adventure Therapy – w tym gry i zabawy terenowe na świeżym powietrzu

Wyżywienie:

Uczestnicy zajęć przez cały dzień będą mieli dostęp do zimnych i ciepłych napojów (woda, herbata), dla uczestników przygotowywane będą drugie śniadania oraz obiady (zupa i drugie danie).

Dla kogo:

Dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w wieku od 10 – 20lat (wymagane orzeczenie).

Gdzie:

Wrocławski Ośrodek Wspinaczkowy Zerwa,  ul. Szczecińska 17D, 54-517 Wrocław (zjazd Stadion z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia)

UKS Żeglarz, ul. Osobowicka 70, Wrocław

• ubezpieczenie
  • materiały i sprzęt do zajęć

Dodatkowe informacje pod nr tel. 506 734 672 lub 690 505 673

PLAKAT PÓŁKOLONII

plakat półkolonii, zdjęcie dziewczynki na ścianie wspinaczkowej

TURNUS 3- Terapeutyczne zajęcia w naturze: hipoterapia, alpakoterapia, dogoterapia, Adventure Therapy

1 – 5 sierpnia 2022

W czasie zajęć dzieci i młodzież są pod opieką wykwalifikowanej kadry –wychowawców kolonijnych, asystentów osób z niepełnosprawnością, terapeutów zajęć dogo/hipo/alpakoterapii, otrzymują pełnowartościowe posiłki dostarczane przez firmę cateringową i spędzają czas, ucząc się, bawiąc i realizując program przygotowany i dopasowany do ich potrzeb i możliwości.

• Zajęcia alpakoterapii
  • Zajęcia dogoterapii
  • Zajęcia hipoterapii

Dla kogo:

Dla młodzieży z niepełnosprawnością w wieku od 18 – 26 lat (wymagane orzeczenie).

• materiały do zajęć

Dodatkowe informacje pod nr tel. 506 734 672 lub 790 715 876

PLAKAT PROMOCYJNY

plakat promocyjny z grafiką alpak