WODA, GÓRY, LAS – programy Adventure Therapy dla młodych osób z niepełnosprawnościami

Projekt WODA, GÓRY, LAS – to programy Adventure Therapy dla młodych osób z niepełnosprawnościami (głównie w stopniu umiarkowanym i znacznym) z obszaru miasta Wrocław, w wieku 16 – 35 lat, w tym osób z niepełnosprawnością intelektualną, fizyczną, chorobami psychicznymi.

CELEM projektu jest wsparcie 20 młodych osób z niepełnosprawnościami w nabywaniu, rozwijaniu i podtrzymywanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania.

Szczegółowymi celami projektu są:

– kształtowanie i rozwój umiejętności społecznych osób z niepełnosprawnościami

– promowanie aktywnych form integracji społecznej osób niepełnosprawnych, w tym: aktywnej turystyki

– zapobieganie regresowi psycho-społecznemu osób z niepełnosprawnościami wskutek pandemii

– promowanie form terapeutycznych opartych na kontakcie z naturą

– promocja ekologii i życia w zgodzie z naturą („leave no trace”)

DZIAŁANIA projektu zakładają organizację i przeprowadzenie 3 jednodniowych programów opartych o metodyce Adventure Therapy na łonie natury:

1. Program Góry – to wyprawa na jeden z sudeckich szczytów.

2. Program Woda – to spływ kajakowy lub pontonowy na jednej z dolnośląskich rzek.

3. Program Las – to gra terenowa w atrakcyjnym krajobrazowo terenie leśnym.

Programy realizowane będą w okresie lipiec – wrzesień 2021

Programy prowadzone są przez trenerów Adventure Therapy przy udziale instruktorów, asystentów i wolontariuszy.

Osoby zainteresowane udziałem zapraszamy do kontaktu:

AGATA tel. 506 734 672, e-mail: agata.wlodarczyk@fundacjaimago.pl

MAGDA tel. 513 362 807 e-mail: magda.stempska@fundacjaimago.pl

ZADANIE PUBLICZNE– REHABILITACJA SPOŁECZNA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZLECANA ZE ŚRODKÓW PFRON OTRZYMANYCH Z MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ WE WROCŁAWIU

www.mops.wroclaw.pl

LIPIEC

PROGRAM GÓRY – 11 LIPCA 2021, niedziela- zajęcia całodniowe – wyjazd na Trójmorski Wierch

SIERPIEŃ

PROGRAM WODA – 29 SIERPNIA 2021, niedziela – zajęcia całodniowe – spływ kajakowy rzeką Barycz

PROGRAM LAS – 17 WRZEŚNIA 2021, piątek – Gra terenowa w Lesie Osobowickim

Fundacja Imago zaprasza do udziału w całodniowym SPŁYWIE KAJAKOWYM w ramach projektu WODA, GÓRY, LAS dofinansowanym  przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu*.

Spływ odbędzie się w NIEDZIELĘ 29 SIERPNIA. Płyniemy rzeką Barycz na trasie z Milicza do Sułowa (ok. 10 km.).

Mamy jeszcze 3 miejsca dla osób z niepełnosprawnością ruchową lub sensoryczną (możliwość udziału i czekające wyzwania omówimy indywidualnie) w wieku od 16 do 35 lat, zamieszkujących Wrocław. W trakcie spływu odbędą się zajęcia rozwojowe oparte na metodzie Adventure Therapy. Udział jest bezpłatny, zapewniamy transport busem (zbiórka i wyjazd z Wrocławia – Dworzec Nadodrze o godz. 7:00 rano, powrót do godz. 18:00), ubezpieczenie NW, sprzęt – kajaki, wiosła, kamizelki asekuracyjne, wyżywienie: suchy prowiant na czas pływu i lunch (w formie pikniku).

Zapewniamy również opiekę asystentów–wolontariuszy.

REGULAMIN SPŁYWU KAJAKOWEGO

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę 25 sierpnia o godz. 19:00 na platformie Zoom.

Masz pytania? Skontaktuj się telefonicznie lub mailowo z koordynatorką projektu Magdą:

email: magda.stempska@fundacjaimago.pl, telefon: 513362807

Zgłoszenia prosimy składać przez formularz google, link poniżej:

*ZADANIE PUBLICZNE– REHABILITACJA SPOŁECZNA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZLECANA ZE ŚRODKÓW PFRON