RUSZA REKRUTACJA NA SZKOLENIE DLA PRACOWNIKÓW SEKTORA TURYSTYCZNEGO!

Uwaga touroperatorzy z Dolnego Śląska! Zaczynamy rekrutację dla pracowników sektora turystycznego na szkolenie, dzięki któremu dowiesz się, jak zwiększyć dostępność swoich usług i jak – dzięki temu – poszerzyć grupę klientów. Zapraszamy!

Zdjęcie wykonane na świeżym powietrzu. Niebieskie kajaki płyną po rzece, grupa płynących w nich 5 osób podnosi wiosła i pozuje do zdjęcia, machając w górze wiosłami. Wokół rzeki - zieleń, niebo ma piękny, niebieski kolor. Widać, że pogoda była doskonała. Osoby na zdjęciu mają na sobie lekkie, letnie ubrania.

• TERMIN SZKOLENIA: 15-17 kwietnia 2024
  • MIEJSCE: SEKTOR 3, ul. Legnicka 65, Wrocław

Podczas szkolenia:

• zdobędziesz wiedzę na temat wymogów i przepisów w zakresie dostępnych usług turystycznych,
  • dowiesz się, jakie są potrzeby osób z różnego rodzaju niepełnosprawnością,
  • dowiesz się, jak komunikować się z klientami o szczególnych potrzebach,
  • poznasz alternatywne rozwiązania w dostępności,
  • zapoznasz się ze sprzętem wspomagającym dostępną turystykę.

Dla kogo?

Szkolenie skierowane jest do pracowników sektora turystycznego z terenu Dolnego Śląska, którzy chcieliby zwiększyć wiedzę na temat oferowania dostępnych usług turystycznych dla osób o szczególnych potrzebach.

• dla przewodników górskich i miejskich;
  • dla pilotów i organizatorów turystyki;
  • dla hotelarzy;
  • dla pracowników informacji turystycznych itp.
Zdjęcie wykonane w górach, w czasie górskiej wyprawy. Grupa osób schodzi po kamiennych stopniach w skalnym korytarzu. Trzymają się poręczy. Wśród nich osoby z niepełnosprawnościami. Pracownicy fundacji Imago i wolontariusze (na pierwszym planie Agata Włodarczyk-Bucharowska) wpierają innych uczestników wyprawy). Agata trzyma mocno uczestniczkę za rękę, pomagając jej bezpiecznie zejść.

Dlaczego warto?

Z roku na rok dostępność i tworzenie dostępnych usług stają się coraz ważniejsze, co ma odzwierciedlenie w zmieniających się przepisach. Przestrzeganie „Ustawy o zapewnieniu dostępności” pomaga uniknąć potencjalnych problemów prawnych związanych z dyskryminacją osób ze szczególnymi potrzebami. Warto dostosowywać usługi, przygotowywać się do nowych wymogów i – tym samym – zwiększać swoją konkurencyjność. Otwarcie się na osoby z różnymi niepełnosprawnościami to również szansa, by zyskać nowych klientów i uatrakcyjnić swoją ofertę.

To grafika na zielonym tle, z logotypem Fundacji Imago u góry z białym tekstem.  Tekst: „Szkolenie Dostępność usług turystycznych. Dlaczego warto wziąć udział w naszym szkoleniu? Zapewnienie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami jest nie tylko kwestią przestrzegania przepisów prawnych, ale również świadectwem zaangażowania firmy w budowanie otwartego inkluzywnego społeczeństwa Dostosowując usługi do potrzeb osób o szczególnych potrzebach: Poszerzysz rynek otworzysz drzwi przed nową grupą klientów. Wyróżnisz się na tle konkurencji. Będziesz działać zgodnie z prawem: Przestrzeganie Ustawy o zapewnieniu dostępności jest prawnym obowiązkiem. Poprawisz wizerunek firmy wzmacniając jej reputację jako marki odpowiedzialnej społecznie. Zwiększysz satysfakcję klientów. Projekt Otwórz Drzwi - Turystyka Dostępna dla Osób o Szczególnych Potrzebach - dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Dlaczego Fundacja Imago?

Fundacja Imago jest ekspertem i liderem w dziedzinie budowania dostępności. Szkolenie poprowadzą trenerzy z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą o aktualnych przepisach, o czekających nas zmianach, ale wyposażeni także w wiedzę praktyczną, dotyczącą komunikacji czy sprzętu wspomagającego dostępną turystykę. Szkolenie poprowadzą między innymi przedstawicielki fundacyjnej „Bazy – Centrum Aktywności Outdoorowych”. Baza organizuje wyprawy dla osób z niepełnosprawnościami, z sukcesami wdrażając w Polsce „terapię przez przygodę”. Trenerami będą także „eksperci i ekspertki praktycznej dostępności” – czyli osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które z własnej perspektywy mogą opowiedzieć potrzebach, udzielając rad i wskazówek.

To grafika na zielonym tle, z logotypem Fundacji Imago u góry, z białym tekstem.  Tekst: Szkolenie Dostępność usług turystycznych. Co nas wyróżnia? Dostępność to nasza specjalność. Zajmujemy się nią już 7 lat. Jesteśmy praktykami. Mówimy mało, działamy dużo. Nasi trenerzy to: eksperci praktycznej dostępności, dzięki nim poznasz perspektywę osób z niepełnosprawnościami;  organizatorzy turystyki z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami o szczególnych potrzebach. Projekt Otwórz Drzwi - Turystyka Dostępna dla Osób o Szczególnych Potrzebach - dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Link do rejestracji: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdOOITE_XESqQTD0VY_tTqQT80pGVxS51jn-73wUNi6UwAmUw/viewform?fbclid=IwAR1_S256MPHiDLYktBBgTDkE179Vm0i9y0mriH5l2DDLamgUOQ2ImFYppPo_aem_AR4TGz1ecDjht73FDcD5SZpTa6OBMZRv33goNEckLvCygYjGbu2j1

Masz pytania? Napisz lub zadzwoń:

Liczba miejsc ograniczona!

Program, szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy znajdują się w zakładce „Projekty – Aktualne” na stronie www Fundacji Imago.

Projekt „Otwórz drzwi – turystyka dostępna dla osób o szczególnych potrzebach” uzyskał dofinansowanie ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

To plakat wydarzenia. Białe napisy na zielonym tle ze zdjęciem uśmiechniętej dziewczyny w wózku dla osoby z niepełnosprawnością dostosowanym do wypraw górskich. Na plakacie także logotyp Fundacji Imago i teksty: Fundacja Imago zaprasza na szkolenie "Dostępność usług turystycznych dla przedstawicieli branży turystycznej z Dolnego Śląska. Poniżej informacje kontaktowe, adres strony www Fundacji Imago, logotypy Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz "Nie ma barier - Dolny Śląsk" i informacja o finansowaniu projektu.