Zapraszamy na szkolenie „Jak projektować dostępne wydarzenia dla dzieci i młodzieży”

Grafika zapowiadająca szkolenie "Jak projektować dostępne wydarzenia dla dzieci i młodzieży". Na grafice jest czas i miejsce wydarzenia: 5 czerwca 2024, godz. 10.00 - 16.30, Wrocław. Na ciemnozielonym tle umieszczone jest zdjęcie pokazujące dzieci bawiące się w piaskownicy, zdjęcie ma kształt kwiatu. Poniżej umieszczono logotyp Fundacji Imago.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie „Jak projektować dostępne wydarzenia dla dzieci i młodzieży”. Zaproszenie kierujemy do organizatorów wycieczek obozów, kolonii i półkolonii dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz prowadzących zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne.

Program szkolenia bazuje na diagnozie potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz ich opiekunów. Zespół ds. dostępności Fundacji Imago z ekspertami i ekspertkami praktycznej dostępności – konsultantami z różnymi rodzajami niepełnosprawności – opracował materiały szkoleniowe pomocne w organizacji zintegrowanych grup uczestników pełnosprawnych i z niepełnosprawnościami.

Uczestnicy i uczestniczki szkolenia dowiedzą się:

• jak od podstaw zaplanować w pełni dostępne wydarzenie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami,
  • jak odpowiedzieć na potrzeby osób z niepełnosprawnością oraz ich opiekunów,
  • jak przygotować grupę na integracje z osobami z niepełnosprawnością,
  • na jakie bariery napotykają one w społeczeństwie i jak wspólnie opracować dostępne rozwiązania (trening empatyzacji),
  • jak wyglądają przykładowe programy zajęć integracyjnych.

Dodatkowo będą mogli skorzystać z konsultacji z ekspertkami praktycznej dostępności, które podzielą się wiedzą i odpowiedzą na wszelkie pytania na podstawie własnych doświadczeń, jako osób z niepełnosprawnością.

Dane organizacyjne:

Termin: 05.06.2024
Czas trwania: 8 godzin szkoleniowych, od: 10:00 do: 16:30
Miejsce: stacjonarnie we Wrocławiu
Wyżywienie: bufet kawowy i przerwa obiadowa

Zespół trenerski:

Zdjęcie portretowe Moniki Łojby - uśmiechniętej kobiety, z dłuższymi włosami w kolorze ciemnofioletowym.

Monika Łojba – specjalistka ds. dostępności, terapeutka zajęciowa, dziennikarka, koordynatorka zespołu ekspertów praktycznej dostępności, konsultantka z doświadczeniem niepełnosprawności.

To zdjęcie portretowe Mai Grabowskiej. Do zdjęcia uśmiecha się młoda, sympatyczna dziewczyna w kolorowych okularach i kolorowej bluzce z ciekawym wzorem. Maja ma krótkie, ciemne włosy i grzywkę.

Maja Grabowska – ekspertka praktycznej dostępności współpracująca z Fundacją Imago przy prowadzeniu szkoleń, warsztatów i audytów dostępności, konsultantka z doświadczeniem niepełnosprawności;

Zdjęcie portretowe Anny Janus - uśmiechniętej kobiety z dłuższymi jasnymi włosami.

dr Anna Janus – koordynatorka zespołu ds. dostępności, ekspertka w dziedzinie audytów dostępności i szkoleń, trenerka koordynatorów dostępności, specjalistka w dziecinie administracji samorządowej.

Koszt szkolenia: 580zł brutto, dla osób, które zgłoszą się do końca maja rabat 10%. W ww. cenie zapewniamy: e-certyfikat, wyżywienie, bilety parkingowe, w pełni dostępną salę szkoleniową, materiały szkoleniowe, zespół 3 trenerek-praktyczek.

Na zgłoszenia czekamy do 2 czerwca pod mailem: dostepnosc@fundacjaimago.pl

W zgłoszeniu prosimy podać informacje: imię, nazwisko, branża/pełniona funkcja, miejscowość, dane kontaktowe do wystawienia faktury.

W razie pytań można dzwonić na numer telefonu: 790757195.

Informacje o udziale w szkoleniu i płatności uczestnicy otrzymają w odpowiedzi na zgłoszenie mailowe.

Więcej informacji o ekspertach_tkach praktycznej dostępności znajdziecie pod adresem: https://dostepnoscszkolenia.pl/

A to szczegółowy plan szkolenia (do pobrania): bit.ly/4brMUE6

Zapraszamy!