Wrocławskie Centrum Asystenckie

Cel główny: Wsparcie niezależnego życia osób z niepełnosprawnością

Wyjście z domu, spotkanie z ludźmi, wizyta w kinie, teatrze lub na koncercie, załatwienie spraw w urzędzie lub banku, zakupy, pomoc w dotarciu do lekarza, czy podróż autobusem lub pociągiem. To wyzwania które nie muszą być trudne do pokonania. Wystarczy, że obok jest ktoś na kim możesz polegać. Dzięki usługom świadczonym przez asystentów aktywizacja społeczna, edukacyjna i zawodowa osób z niepełnosprawnością jest możliwa.

Tytuł projektu: „REHABILITACJA SPOŁECZNA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH ZLECANA ZE ŚRODKÓW PFRON –  Wrocławskie Centrum Asystenckie

Czas realizacji: 12.06.2017 – 31.12.2017

Aby skorzystać z pomocy asystenta wystarczy zgłosić takie zapotrzebowanie telefonicznie i/lub osobiście w biurze Fundacji.

Biuro projektu czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00.

Telefon: tel. 509 771 751

Projekt finansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji MOPS Wrocław.

Regulamin działania Ośrodka Asystenckiego ->  regulamin usług asystenckich_wca

Ogłoszenie nr 1

Serdecznie zapraszamy wszystkich niepełnosprawnych mieszkańców Wrocławia oraz Asystentów Osób Niepełnosprawnych, którzy chcieli by podzielić się z nami swoimi opiniami nt. usług asystenckich. Szczególnie zapraszamy tych, którzy korzystali z pomocy asystenta za pośrednictwem Fundacji Imago, w ramach realizowanych przez nas projektów.

Będziemy wdzięcznie za udział w spotkaniu i pomoc nam w udoskonalaniu usług asystenckich dla mieszkańców Wrocławia i okolic.

Spotkanie odbędzie się w dniu 25 sierpnia br w biurze fundacji na ul. Hallera 123. Rozpoczęcie spotkanie o 17.00.
W celu uczestnictwa prosimy o kontakt z Joanna Świst pod nr. tel. 791 416 478