BAZA – CENTRUM AKTYWNOŚCI OUTDOOROWYCH I ADVENTURE THERAPY

Opis alternatywny - na zdjęciu: logo BAZA, logo Fundacja Imago, logo ISBA, napis Centrum Aktywności Outdoorowych i Adventure Therapy, poniżej zdjęcia: dwie uśmiechnięte osoby płynące kajakiem, dwie osoby na tandemie, dwie osoby podczas wspinania na ścianie, osoba z psem na SUP, osoba niewidoma z przewodniczką podczas trekkingu w górach. Na dole hasło Przygoda bez barier.

baza – „basecamp” (ang.) to bezpieczny obóz w wysokich górach, miejsce, z którego członkowie wyprawy wyruszają by zdobyć szczyt i do którego powracają by nabrać sił przed kolejnym atakiem szczytowym.

MISJA

Naszą misją jest zwiększenie dostępności aktywności outdoorowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Wierzymy, że kontakt z naturą i doświadczanie realnych wyzwań, pozwala przełamywać własne ograniczenia, zdobywać nowe kompetencje i coraz lepiej poznawać siebie w kontaktach społecznych.

Dlatego w BAZIE każdy, niezależnie od wieku, czy poziomu sprawności, jest u siebie – w miejscu, na którego kształt ma realny wpływ.

Tutaj wspólnie planujemy wyprawy: obieramy cele, przygotowujemy się do czekających nas wyzwań. Tutaj też wracamy by odpocząć, wyciągnąć wnioski i nabrać sił przed kolejną przygodą

DLA KOGO

W ramach bazy zapraszamy młode osoby z niepełnosprawnością do udziału w aktywnościach outdoorowych, wyjazdach, zajęciach wspinaczkowych i programach rozwoju kompetencji społecznych opartych o metodę Adventure/Wilderness Therapy.

Baza to także miejsce gromadzące wrocławską młodzież i studentów, zainteresowanych działalnością społeczną i aktywną turystyką oraz Adventure/Wilderness Therapy.

CO ODNAJDZIESZ W BAZIE

PODRÓŻ – z bazy wyruszamy w podróże małe i duże. Te w góry, nad wodę, ale też do pobliskich parków i lasów. Podróżujemy też w głąb siebie. Wyruszamy razem z grupą poznawać nasze mocne i słabe strony, uczyć się dbać o siebie i innych.

PRZYGODA + WYZWANIE – każda przygoda, z którą się mierzymy jest realna. Górskie szczyty, skalna ściana, rzeczny nurt. Każde z działań w naturze możemy przełożyć na nasze codzienne życie i wyzwania jakie napotykamy.

ADVENTURE THERAPY = ROZWÓJ – metoda AT oparta jest na kontakcie z naturą i doświadczaniu prawdziwych wyzwań i przygód, jakich doświadczamy w życiu oraz sposobów radzenia sobie i szukania rozwiązań.  Każda wyprawa projektowana jest przez nas z uwzględnieniem potrzeb i możliwości grupy. Celem są aktywności, które wykraczają poza strefę komfortu – nauka nowych rzeczy w bezpiecznych warunkach. Stawiamy na rozwój umiejętności pracy w grupie, komunikacji, radzenia sobie z trudnościami, autorefleksji, samodzielności i in.

SPOŁECZNOŚĆ – baza to my – Trenerzy, Uczestnicy, Goście, Instruktorzy, Wolontariusze i Asystenci.  Wszystkich nas łączy chęć bycia w naturze/ miłość do natury. Do bazy zapraszamy wszystkich bez wyjątku.

WYTCHNIENIE DLA OPIEKUNÓW – realizując działania pomagamy również opiekunom (rodzicom, partnerom, rodzeństwu, innym bliskim) osób z niepełnosprawnością w uzyskaniu chwili wytchnienia od obowiązków związanych z codziennych opieką.

DOSTĘPNOŚĆ – Wszystkie  proponowane przez nas aktywności są dostępne dla osób o szczególnych potrzebach, niezależnie od rodzaju niepełnosprawności. Pokonujemy bariery, przesuwamy granice, wspieramy i przekonujemy się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nigdy się nie poddajemy.  A to wszystko oczywiście z poszanowaniem naszych możliwości i potrzeb oraz profesjonalnym wsparciem zespołu Adventure.

BEZPIECZEŃSTWO – każda wyprawa planowana jest przez doświadczona kadrę. Zatrudniamy instruktorów turystyki kwalifikowanej, dbamy o bezpieczeństwo fizyczne oraz emocjonalne Uczestników.

OFERTA – WYJAZDY W NATURĘ

Organizujemy wyjazdy:

• Jedno i kilkudniowe
  • Weekendowe i w trakcie tygodnia
  • O każdej porze roku (również zimą)
  • Oparte na różnych aktywnościach outdoorowych – wspinanie, trekking, kajaki, pontony, rowery, gry terenowe i inne
  • Z noclegiem w namiocie lub w schronisku/hotelu/pensjonacie
  • Zawierające elementy treningu umiejętności społecznych / rozwoju osobistego oparte o metodę Adventure Therapy
  • W małych grupach – śr. 5-8 uczestników

Zapewniamy:

• Dojazd
  • Ubezpieczenie NNW