Najnowsza publikacja Fundacji Imago! O ekspertkach praktycznej dostępności i o nowym podejściu do aktywności zawodowej osób ze szczególnymi potrzebami

Ekspertki i eksperci praktycznej dostępności to osoby ze szczególnymi potrzebami, które już uczestniczą w projektowaniu, a w przyszłości – będą mieć coraz większy wpływ na to, w jaki sposób projektowane są produkty, usługi czy architektura. Dzięki temu, że osoby ze szczególnymi potrzebami/z niepełnosprawnościami testują nowe rozwiązania – projekty stają się bardziej uniwersalne i dostępne.

To okładka publikacji pod tytułem: "Śląskie ekspertki przez doświadczenie" - Ekspertki Praktycznej Dostępności, Model Innowacji. Na okładce znajduje się grafika, na niej dwie osoby w tym jedna na wózku dla osoby z niepełnosprawnością. Każda z nich wyciąga w kierunku drugiej rękę. Nad nimi są logotypy: Śląskiej Przestrzeni Innowacji i Fundacji Imago. Na dole strony logotypy Funduszy Europejskich, Rzeczypospolitej Polskiej, Unii Europejskiej. Na okładce jest także napis: "zespół innowatora z Fundacji Imago: Anna Janus, Barbara Górka, Monika Łojba, zamawiający: Stowarzyszenie Oligos, Rybnik.
Okładka publikacji „Śląskie ekspertki przez doświadczenie”

Publikacja jest efektem ponad półrocznej pracy ekipy Fundacji Imago. Anna Janus, Barbara Górka i Monika Łojba wspólnie z uczestniczkami szukały odpowiedzi na pytanie, jak wykorzystać osobiste doświadczenia nieaktywnych zawodowo mieszkanek województwa śląskiego, doświadczających niepełnosprawności, wykluczenia społecznego czy wyzwań wynikających z innego pochodzenia społeczno-kulturowego, by przekuć je na unikalną aktywność zawodową ekspertek w obszarze dostępności.

Publikację podsumowującą te doświadczenia znajdą Państwo na stronie www Fundacji Imago w zakładce „Wydawnictwa Fundacji” w sekcji „Dostępność” (na samym dole strony).

Zachęcamy też do obejrzenia wideo o ekspertkach na kanale YouTube Fundacji.

Innowacja dotycząca aktywizacji zawodowej kobiet otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „Śląska przestrzeń innowacji”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.