Pracownia Rozwoju AKTYWNI

Projekt: „Pracownia rozwoju AKTYWNI”

Fundacja Imago realizuje projekt „Pracownia rozwoju AKTYWNI” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś priorytetowa 9. Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja , Poddziałanie 9.1.1 Aktywna integracja- konkursy horyzontalne.

Nr projektu: RPDS.09.01.01-02-0198/20

Wysokość dofinansowania: 1 543 746,86 zł

Całkowita wartość projektu : 1 816 172,78 zł

Okres realizacji: 1.10.2021 – 30.06.2023 r.

Obszar realizacji: powiat strzeliński, dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki, wrocławski, m. Wrocław

Cel projektu:

Zwiększenie poziomu reintegracji społeczno-zawodowej 145 osób (87K i 58M) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w okresie 10.2021-06.2023, w ramach programu aktywnej integracji z terenu powiatów strzelińskiego, ząbkowickiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego, wrocławskiego i miasta Wrocław.

Program skierowany do osób:

• Które ukończyły 18 r. ż
  • Pozostających bez zatrudnienia, wymagających w pierwszej kolejności aktywizacji społecznej (osoby bezrobotne (70os.) lub bierne zawodowo (75 os.)
  • Korzystających z pomocy społecznej lub kwalifikujące się do jej objęciem
  • Zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w tym doświadczające wielokrotnego wykluczenia
  • Osób z niepełnosprawnościami (80 os.), w tym z niepełnosprawnościami sprzężonymi
  • Członkowie gospodarstw domowych sprawujący opiekę nad OzN, o ile co najmniej jeden z nich nie pracuje ze wzgl. na konieczność sprawowania opieki nad OzN (5 os.)

Zakres wsparcia:

1. Indywidualne spotkania z Psychologiem i Doradcą ds. Rozwoju (diagnoza potrzeb i motywacji); opracowanie Indywidualnej Ścieżki Reintegracji społeczno-zawodowej – wsparcie przewidziane dla wszystkich uczestników projektu (145 os.)
  2. Udział w warsztatach w ramach pracowni rozwoju osobistego „AKTYWNI” (wg. zaplanowanej w projekcie ścieżki) , w tym:
  • Warsztaty rowojowe ADVENTURE THERAPY (śr. 80 osób)
  • Warsztaty tematyczne (śr. 80 osób)
  • Warsztaty rozwojowe – STOP&GO (śr. 60 osób)
  1. Wsparcie dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów, w tym
  • Usługi asystenckie dla osób z niepełnosprawnościami (śr. 40 osób)
  • Grupy samopomocowe dla opiekunów
  1. 4 miesięczne Staże zawodowe dla 45 uczestników projektu (stypendium stażowe)
  2. Szkolenia zawodowe dla 15 uczestników projektu (stypendium szkoleniowe, śr. 60h)
  3. Zindywidualizowane pośrednictwo pracy (140 os.)

Kontakt :

WROCŁAW ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE